Home / Αθλητικα / Τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Έβρου

Τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Έβρου

football volley

Μετά από ένα σαββατοκύριακο χωρίς παιχνίδια, τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Έβρου επιστρέφουν το Σάββατο 28 Φεβρουαρίου και την Κυριακή 1 Μαρτίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α’ και Β’ κατηγορία:

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σάββατο 28/02, 15:00

Καστανιές – Μεταξάδες

Ρίζια – Νεοχώρι

Κυανή – Κυπρίνος

Ορέστης – Ασπρονέρι

Ρεπό: Διδυμότειχο

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Κυριακή 01/03, 15:00

ΑΛΕΞ – Ποντιακός

Καππαδοκία – Απαλός

Άνθεια – Ιπποκράτης

ΣΑΟΣ – Λυκόφη

Άβαντας – Φέρες

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δορίσκος – Νίψα

Αραράτ – ΑΕΚ Έβρου

Αρίστεινο – Μάκρη

Μαΐστρος – Αγνάντια

Πέπλος – Μοναστηράκι

Ρεπό: Βρυσούλα

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παλιούρι – Σοφικό

Θούριο – Δόξα Δόξης

Ελληνοχώρι – Ισαάκιο

Πραγγί – Κορνοφωλιά

Κάρολος – Δαδιά  0-3 α.α.

Ρεπό: Σιδηρώ

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Στέρνα – Πεντάλοφος

Σαγήνη – Πύργος

Δόξα Ορεστιάδας – Αμπελάκια

Οινόης – Ορμένιο

Ρεπό: Ν. Βύσσα, Φυλάκιο

Ντεμπούτο κόντρα στην πρώην ομάδα του κάνει ο Νίκος Ουσταμπασίδης στον πάγκο του Έβρου Σουφλίου

στο εντός έδρας ντέρμπι με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Στο «Δημήτρης Μπακιρτζής» που είναι

πια σε καλύτερη κατάσταση θα γίνει το ματς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 01/03, 15:00

Δόξα Δράμας – Άρης

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Άρης Ακροποτάμου

Εθνικός Αγιονερίου – Αναγέννηση Γιαννιτσών

Καμπανιακός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Καστοριά – Απόλλων Αρναίας

Ορφέας Ελευθερούπολης – Πανσερραϊκός

Καβάλα – Θύελλα Φιλώτα

Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Κόντρα σε ΜΕΝΤ και Ολυμπιακό τίθενται Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Ορεστιάδα αντίστοιχα στην

18η αγωνιστική της Α1 του βόλλεϊ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

VOLLEYLEAGUE – 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/02

17:00 Παμβοχαϊκός – Παναθηναϊκός

19:00 Εθνικός Αλεξ. – ΜΕΝΤ

19:00 Λαμία – Φοίνικας Σύρου

ΚΥΡΙΑΚΗ 01/03

18:00 Άρης – Κηφισιά

18:00 Ολυμπιακός – Ορεστιάδα

19:30 Α.Ε.Κ. – Π.Α.Ο.Κ.