Πλούσια είναι η αθλητική δραστηριότητα και αυτό το σαββατοκύριακο στη χώρα, με τις ομάδες της Θράκης να δίνουν σημαντικά παιχνίδια στις κατηγορίες τους.
Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης μετά την ήττα από τον Άρη Ακροποτάμου την Τετάρτη, φιλοξενείται από τον 1ο του 1ου ομίλου Πανσερραϊκό σε μία πολύ δύσκολη αποστολή. Ο Έβρος Σουφλίου που ηττήθηκε την Τετάρτη από τη Δόξα Δράμας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Θύελλα Φιλώτα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:
Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/02 ΣΤΙΣ 15:00
Άρης – Ηρακλής Αμπελοκήπων
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/02 ΣΤΙΣ 15:00
Δόξα Δράμας – Εθνικός Αγιονερίου
Άρης Ακροποτάμου – Καμπανιακός
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Καστοριά
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Ορφέας Ελευθερούπολης
Απόλλων Αρναίας – Καβάλα
Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Θύελλα Φιλώτα – Έβρος Σουφλίου
Τον πολύ καλό την φετινή σεζόν Παναιτωλικό υποδέχεται ο Πανθρακικός, ενώ η Σκόντα Ξάνθη
παίρνει τους τρεις βαθμούς με νίκη 3-0 άνευ αγώνα κόντρα στη Νίκη Βόλου η οποία έχει αποσυρθεί
απ’ το πρωτάθλημα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της Superleague:
SUPERLEAGUE – 25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/02
15:00 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
15:00 ΚΑΛΛΟΝΗ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
15:00 ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΟΚ
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/02
15:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΦΗ
17:15 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ
17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 23/02
19:30 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – SKODA ΞΑΝΘΗ 0-3 (α.α.)
Μετά τον αποκλείσμο τους από το Κύπελλο Ελλάδας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Ορεστιάδα στρέφουν
και πάλι την προσοχή τους στο πρωτάθλημα. Οι δευτεραθλητές Ελλάδας φιλοξενούνται από τον
ΠΑΟΚ και η ομάδα του βόρειου Έβρου υποδέχεται τον Άρη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της Volleyleague:
VOLLEYLEAGUE – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚH
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/02
18:00 ΜΕΝΤ – Ολυμπιακός
19:00 Ορεστιάδα – Άρης
19:00 Φοίνικας Σύρου – Α.Ε.Κ.
20:00 Κηφισιά – Παμβοχαϊκός
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/02
16:00 Παναθηναϊκός – Λαμία
17:00 Π.Α.Ο.Κ. – Εθνικός Αλεξ.
Μετά από απόφαση της ΕΠΣ Έβρου, όλοι οι αγώνες της Α’ και της Β’ κατηγορίας για αυτό το σαββατοκύριακο αναβάλλονται.