9.4 C
Alexandroupoli
Σάββατο, 4 Απριλίου, 2020

Η αθλητική δραστηριότητά του Σαββατοκύριακου 14 & 15 Μαρτίου

MPALA.1

Μετά από ένα σαββατοκύριακο στο οποίο η βροχή δεν επέτρεψε να διεξαχθούν τα περισσότερα παιχνίδια, η ΕΠΣ Έβρου επιστρέφει αυτό το σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α’ και Β’ κατηγορία:

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σάββατο 14/03, 15:00

Ρίζια – Ορέστης

Διδυμότειχο – Νεοχώρι

Μεταξάδες – Κυπρίνος

Καστανιές – Ασπρονέρι

Ρεπό: Κυανή

*Τα δύο αναβληθέντα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν την Τετάρτη 18/03 στις 15:00.

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Κυριακή 15/03, 15:00

Καππαδοκία – Φέρες

ΣΑΟΣ – Άνθειας

Ποντιακός – Ιπποκράτης

Απαλός – Λυκόφη

ΑΛΕΞ – Άβαντας

*Η επόμενη αγωνιστική το Νοτίου Ομίλου (17η) θα διεξαχθεί την Τετάρτη 18/03.

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/03, 15:00

Μάκρη – Αραράτ

Αρίστεινο – Πέπλος

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 11:00

Αγνάντια – Νίψα

Βρυσούλα – Δορίσκος

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 15:00

Α.Ε.Κ. Έβρου – Μαΐστρος

Ρεπό: Μοναστηράκι

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/03, 15:00

Σοφικό – Σιδηρώ

Κορνοφωλιά – Θούριο

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 15:00

Πραγγί – Παλιούρι

Δόξα Δόξης – Δαδιά

Ισαάκιο – Κάρολος 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Ελληνοχώρι

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 11:00

Φυλάκιο – Ν. Βύσσα

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 15:00

Πύργος – Δόξα Ορεστιάδας

Αμπελάκια – Ορμένιο

Πεντάλοφος – Οινόη

Ρεπό: Στέρνα, Σαγήνη

Τους Καμπανιακό και Καστορία αντιμετωπίζουν εκτός έδρας Έβρος Σουφλίου και Εθνικός Αλεξανδρούπολης στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στον 1ο όμιλο:

Γ’ Εθνική – 1ος Όμιλος

22η Αγωνιστική – ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 15:00

Αναγέννηση Γιαννιτσών – Άρης

Άρης Ακροποτάμου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Δράμας – Απόλλων Αρναίας

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Πανσερραϊκός

Εθνικός Αγιονερίου – Θύελλα Φιλώτα

Καμπανιακός – Έβρος Σουφλίου

Καστοριά – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Καβάλα – Ορφέας Ελευθερούπολης

Από τους Ατρόμητο και Ολυμπιακό φιλοξενούνται Πανθρακικός και Σκόντα Ξάνθη αντίστοιχα στην 28η αγωνιστική της Superleague.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

SUPERLEAGUE – 28η Αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/03

15:00 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

17:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

19:30 ΠΑΟΚ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03

15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

17:15 ΚΕΡΚΥΡΑ – ΟΦΗ

17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

17:15 ΚΑΛΛΟΝΗ – ΒΕΡΟΙΑ

19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 3-0 (α.α.)

Στο Κύπελλο Ελλάδας μετά τους Ηρακλή, Απόλλωνα Σμύρνης και Ξάνθη, ο Ολυμπιακός πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τα ημιτελικά του θεσμού επικρατώντας με 1-0 της ΑΕΚ στο Ο.Α.Κ.Α. με το γκολ του Χάρα στο 89′.

Latest News

Οι ρυθμίσεις που ζητούν τα Καταστήματα Καφέ-Εστίασης της Αλεξ/πολης

Καλούνται οι Βουλευτές του Νομού Έβρου να συστρατευθούν και να βοηθήσουν Ένας χρόνος έχει περάσει από τις προεκλογικές εξαγγελίες...

4o Πακέτο μέτρων για την οικονομία

Ποιες είναι οι παρεμβάσεις της Κυβερνήσεως στην Αγορά, λόγω κορωνοϊού - Οι συμπληρωματικές δαπάνες στον Κρατικό Προϋπολογισμό ανέρχονται για Μάρτιο και Απρίλιο,...

Επιτακτική η ανάγκη ανακαίνισης του Σιδ/κου Σταθμού Πυθίου

Ο Ιστορικός Σταθμός του ΟΣΕ πρέπει να ανακαινισθεί και να επαναλειτουργήσει - Πολλαπλά τα οφέλη για τον ακριτικό Νομό μας

Πως εξαπλώθηκε η Ισπανική Γρίπη στην Αλεξ/πολη

Η πανδημία του 1918 βρήκε το τότε  Dedeagats υπό Βουλγαρική Κατοχή - Στην πόλη μας υπάρχει ακόμη το Βρετανικό Στρατιωτικό Κοιμητήριο (τα...

More Articles Like This