Home / Αθλητικα / Η αθλητική δραστηριότητά του Σαββατοκύριακου 14 & 15 Μαρτίου

Η αθλητική δραστηριότητά του Σαββατοκύριακου 14 & 15 Μαρτίου

MPALA.1

Μετά από ένα σαββατοκύριακο στο οποίο η βροχή δεν επέτρεψε να διεξαχθούν τα περισσότερα παιχνίδια, η ΕΠΣ Έβρου επιστρέφει αυτό το σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α’ και Β’ κατηγορία:

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σάββατο 14/03, 15:00

Ρίζια – Ορέστης

Διδυμότειχο – Νεοχώρι

Μεταξάδες – Κυπρίνος

Καστανιές – Ασπρονέρι

Ρεπό: Κυανή

*Τα δύο αναβληθέντα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν την Τετάρτη 18/03 στις 15:00.

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Κυριακή 15/03, 15:00

Καππαδοκία – Φέρες

ΣΑΟΣ – Άνθειας

Ποντιακός – Ιπποκράτης

Απαλός – Λυκόφη

ΑΛΕΞ – Άβαντας

*Η επόμενη αγωνιστική το Νοτίου Ομίλου (17η) θα διεξαχθεί την Τετάρτη 18/03.

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/03, 15:00

Μάκρη – Αραράτ

Αρίστεινο – Πέπλος

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 11:00

Αγνάντια – Νίψα

Βρυσούλα – Δορίσκος

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 15:00

Α.Ε.Κ. Έβρου – Μαΐστρος

Ρεπό: Μοναστηράκι

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/03, 15:00

Σοφικό – Σιδηρώ

Κορνοφωλιά – Θούριο

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 15:00

Πραγγί – Παλιούρι

Δόξα Δόξης – Δαδιά

Ισαάκιο – Κάρολος 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Ελληνοχώρι

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 11:00

Φυλάκιο – Ν. Βύσσα

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 15:00

Πύργος – Δόξα Ορεστιάδας

Αμπελάκια – Ορμένιο

Πεντάλοφος – Οινόη

Ρεπό: Στέρνα, Σαγήνη

Τους Καμπανιακό και Καστορία αντιμετωπίζουν εκτός έδρας Έβρος Σουφλίου και Εθνικός Αλεξανδρούπολης στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στον 1ο όμιλο:

Γ’ Εθνική – 1ος Όμιλος

22η Αγωνιστική – ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03, 15:00

Αναγέννηση Γιαννιτσών – Άρης

Άρης Ακροποτάμου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Δράμας – Απόλλων Αρναίας

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Πανσερραϊκός

Εθνικός Αγιονερίου – Θύελλα Φιλώτα

Καμπανιακός – Έβρος Σουφλίου

Καστοριά – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Καβάλα – Ορφέας Ελευθερούπολης

Από τους Ατρόμητο και Ολυμπιακό φιλοξενούνται Πανθρακικός και Σκόντα Ξάνθη αντίστοιχα στην 28η αγωνιστική της Superleague.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

SUPERLEAGUE – 28η Αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/03

15:00 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

17:15 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

19:30 ΠΑΟΚ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/03

15:00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

17:15 ΚΕΡΚΥΡΑ – ΟΦΗ

17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

17:15 ΚΑΛΛΟΝΗ – ΒΕΡΟΙΑ

19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 3-0 (α.α.)

Στο Κύπελλο Ελλάδας μετά τους Ηρακλή, Απόλλωνα Σμύρνης και Ξάνθη, ο Ολυμπιακός πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τα ημιτελικά του θεσμού επικρατώντας με 1-0 της ΑΕΚ στο Ο.Α.Κ.Α. με το γκολ του Χάρα στο 89′.