Home / Αθλητικα / Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε ΕΠΣ Έβρου, Γ’ Εθνική και Volleyleague

Αποτελέσματα και βαθμολογίες σε ΕΠΣ Έβρου, Γ’ Εθνική και Volleyleague

football

Πρεμιέρες και αυλαίες είχαμε μέσα στο σαββατοκύριακο που μας πέρασε, με πολύ σημαντικά και εντυπωσιακά παιχνίδια να διεξάγονται σε ποδόσφαιρο και βόλεϊ.

Με τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου θα ξεκινήσουμε την περιήγηση μας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά την πρεμιέρα:

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – PLAYOFF

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  

Καππαδοκία – Καστανιές 1-0

Διδυμότειχο – Άνθεια 2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Διδυμότειχο 6

Καππαδοκία 6

Καστανιές 0

Άνθεια 0

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

PLAYOUT – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Κυανή – Νεοχώρι 1-0

Κυπρίνος  – Ορέστης 1-0

Ρίζια – Μεταξάδες 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ορέστης 29

2. Νεοχώρι 28

3. Ρίζια 26

4. Κυανή 20

5. Κυπρίνος 15

6. Μεταξάδες 12

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

PLAYOUT – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Άβαντας – Ιπποκράτης 1-2

ΑΛΕΞ – Ποντιακός 2-2

Λυκόφη – Απαλός 2-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ποντιακός 39

2. Ιπποκράτης 31

3. ΑΛΕΞ 29

4. Λυκόφη 21

5. Άβαντας 19

6. Απαλός 18

——————————————————————-

Με την 18η ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της κανονικής διάρκειας του Α’ Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Έβρου, ενώ μόλις μία αγωνιστική απομένει για να ολοκληρωθεί και στους άλλους δύο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και βαθμολογία σε όλους τους ομίλους:

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Δορίσκος – Αραράτ 2-1

Βρυσούλα – Μοναστηράκι 1-4

Α.Ε.Κ Έβρου – Πέπλος 2-2

Νίψα – Αρίστεινο 3-0

Μάκρη – Αγνάντια 3-0 (α.α)

Ρεπό: Μαίστρος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μαΐστρος 43

2. Νίψα 43

3. Μοναστηράκι 25

4. Δορίσκος 25

5. Αραράτ 24

6. Αρίστεινο 23

7. ΑΕΚ Έβρου 19

8. Μάκρη 19

9. Βρυσούλα 14

10.Πέπλος 11

11. Αγνάντια (αποχώρησε)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Δόξα Δόξας – Σοφικό 0-4

Δαδιά – Θούριο 0-1

Παλιούρι – Ελληνοχώρι 4-0

Ισαάκιο – Πραγγί 3-0 (α.α)

Κάρολος – Σιδηρώ 0-3 (α.α.)

Ρεπό:Κορνοφωλιά

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Θούριο 40

2. Ισαάκιο 39

3. Κορνοφωλιά 32

4. Σοφικό 32

5. Παλιούρι 29

6. Δαδιά 21

7. Σιδηρώ 19

8. Ελληνοχώρι 11

9. Δόξα Δόξης 11

10. Πραγγί 6

11. Κάρολος (αποχώρησε)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Αλεποχώρι – Στέρνα 0-3 (α.α.)

Ορμένιο – Δόξα Ορεστιάδας 0-1

Οινόη – Βύσσα 0-1

Πεντάλοφος – Σαγήνη 0-0

Αμπελάκια – Φυλάκιο 1-4

Ρεπό: Πύργος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σαγήνη 38

2. Πεντάλοφος 36

3. Ν. Βύσσα 33

4. Στέρνα 30

5. Οινόη 22

6. Φυλάκιο 21

7. Ορμένιο 20

8. Δόξα Ορεστιάδας 20

9. Πύργος 10

10. Αμπελάκια 6

11. Αλεποχώρι (αποχώρησε)

——————————————————-

Ήττα σοκ στο τελευταίο λεπτό από το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος στην έδρα του γνώρισε ο Έβρος Σουφλίου, ενώ ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επικράτησε στο «Φώτης Κοσμάς» της Αναγέννησης Γιαννιτσών, στο ντεμπούτο του Βασίλη Τραϊανόπουλου στον πάγκο της ομάδας της Θράκης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Άρης – Πανσερραϊκός 1-0

Θύελλα Φιλώτα – Απόλλων Αρναίας 0-0

Έβρος Σουφλίου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-0

Καβάλα – Άρης Ακροποτάμου 2-0

Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Δράμας 1-1

Καστοριά – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-3

Καμπανιακός – Εθνικός Αγιονερίου 3-5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πανσερραϊκός    59

2. Άρης    58

3. Καβάλα    58

4. Δόξα Δράμας    47

5. Καμπανιακός    37

6. Εθνικός Αγιονερίου    37

7. Θύελλα Φιλώτα    33

8. Ηρακλής Αμπελοκήπων    33

9. Εθνικός Αλεξανδρούπολης    32

10. Έβρος Σουφλίου*    31

11. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος    28

12. Άρης Ακροποτάμου*    25

13. Απόλλων Αρναίας    22

14. Αναγέννηση Γιαννιτσών    20

15. Ορφέας Ελευθερούπολης    15

16. Καστοριά    10

*Έβρος Σουφλίου και Άρης Ακροποτάμου έχουν ένα ματς λιγότερο.

———————————————————

Με την 22η αγωνιστική ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια της Α1 του βόλεϊ ανδρών. Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έμεινε εκτός τετράδας και έτσι δεν θα συμμετέχει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης σεζόν. Μαζί με την Ορεστιάδα που παρέμεινε στην κατηγορία, αλλά και τους Παμβοχαϊκό και Κηφισιά θα διεκδικήσουν την 5η θέση. Στα πλέι οφ για τον τίτλο μπαίνουν οι ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, Φοίνικας Σύρου και Παναθηναϊκός, ενώ στα πλέι άουτ για την παραμονή στην κατηγορία οι ΜΕΝΤ, Λαμία και ΑΕΚ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία:

VOLLEYLEAGUE  

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Άρης – Παμβοχαϊκός 3-0

Ολυμπιακός – Λαμία 3-1

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Φοίνικας Σύρου 1-3

Π.Α.Ο.Κ. – Παναθηναϊκός 2-3

ΜΕΝΤ – Κηφισιά 0-3

Α.Ε.Κ. – Ορεστιάδα 3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1Π.Α.Ο.Κ.57

2Ολυμπιακός 53

3Φοίνικας Σύρου43

4Παναθηναϊκός 43

5Κηφισιά41

6Εθνικός Αλεξ/πολης 40

7Παμβοχαϊκός29

8Ορεστιάδα25

9Άρης23

10Μ.Ε.Ν.Τ. 16

11Λαμία15

12Α.Ε.Κ.11